Od 15 do 28 lutego w naszej diecezji odbędzie się szczególna peregrynacja – kilkadziesiąt parafii, a także szkoły, szpitale i więzienia we wszystkich dekanatach naszej diecezji nawiedzi Krzyż i Ikona Matki Bożej - Symbole Światowych Dni Młodzieży.

W Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia 1984 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał zamknięcia Drzwi Świętych. W chwilę później, w atrium Bazyliki Świętego Piotra, przekazał Krzyż Roku Świętego młodzieży i powiedział: "Umiłowani młodzi, u kresu Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa. Ponieście Go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie".

Pielgrzymujący Krzyż jest znakiem Chrystusa, który szuka człowieka. Zachęca młodych ludzi, aby "wypłynęli na głębię" i mówili całym swym życiem "Tak!" Chrystusowi. To także wezwanie do prowadzenia ewangelizacji i zapraszania do Jezusa innych ludzi.

Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Opiekunka Ludu Rzymskiego. Umieszczony obok Krzyża ŚDM obraz Matki Bożej przypomina słowa Chrystusa do ucznia: "Oto Matka twoja" oraz postawę św. Jana: "uczeń wziął ją do siebie". W obrazie Salus Populi Romani, który jest ikoną typu hodegetria – wskazująca drogę, Maryja spogląda na nas i zdaje się mówić: Weź mojego Syna. On ma dla Ciebie słowo na życie – Dobrą Nowinę o zbawieniu człowieka, On Ci błogosławi i cały oddaje się Tobie. Uwierz: Przyjmij Go do swego serca, żyj Nim i Nim się dziel.

 

 

PLAN PEREGRYNACJI

KRZYŻA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY I IKONY MATKI BOŻEJ

W PARAFII ŚW. BARBARY W SOSNOWCU

CZWARTEK - 26.02.2015 r.

19.30 - Przywitanie Krzyża i Ikony ŚDM Uroczysta Msza Święta

21.15 - Droga Krzyżowa

22.00 - Adoracja przygotowana przez par.

św. Jacka

22.30 - Adoracja przygotowana przez par.

św. Franciszka

23.00 - Adoracja przygotowana przez par. Niepokalanego Poczęcia NMP

23.30 - Zakończenie czuwania

PIĄTEK - 27.02.2015 r.

6.40 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

7.00 - Msza Święta z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

8.00 - Msza Święta na zakończenie Nawiedzenia

8.45 - Zakończenie Peregrynacji

 

 

 

 


    


 
Odwiedzin :