Strona główna -> Ogłoszenia duszpasterskie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA 13. - 20.06.2021 r.

 

1.      W tym tygodniu:

        A/ w poniedziałek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

    B/ w czwartek - uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika - Głównego Patrona naszej diecezji;

       C/ w przyszłą niedzielę - trzecia niedziela miesiąca - taca przeznaczona jest na remont kościoła; można także dokonywać przelewów na konto parafii; za złożone ofiary z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

 

2.      W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym poświęconym św. Józefowi, jak każdego 19 dnia miesiąca (z wyjątkiem lipca i sierpnia), w najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się modlitewne czuwanie poświęcone temu Wielkiemu   świętemu - Patronowi Kościoła, które poprowadzi Kanclerz Kurii diecezjalnej w Sosnowcu Ks. dr Mariusz Karaś wg następującego porządku: o godz. 17.00 konferencja na temat św. Józefa; o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do św. Józefa z odczytaniem przyniesionych przez nas próśb (składanych za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona); o godz. 18.00 msza święta do św. Józefa, w czasie której będzie     można przyjąć szkaplerz św. Józefa. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.

         Ponadto przypominam, że z racji trwającego tego Roku Jubileuszowego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego); należy odmówić dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego; odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia; można uzyskać go dla siebie lub ofiarować za zmarłych.

 

3.      Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

 

4.      Trwa miesiąc czerwiec, a wraz z nim Nabożeństwa do NSPJ; w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.45.

 

5.      W minionym tygodniu do domu Ojca powróciły nasi parafianie: ++ Hildegarda Kret i Adela Chomiczewska, Waldemar Wyrwas - Wieczne odpoczywanie...

 

6.      Wszystkim na kolejny tydzień życzę: Szczęść Boże!

Odwiedzin :